Jak wybrać fotografa na wesele?

Share

Sporo przyszłych małżeństw ma problem z wyborem osób, które pozwolą zachować te magiczne chwile w jak najlepszy sposób. Wybór odpowiedniego fotografa i videoperatora jest trudnym wyzwaniem. Przecież te osoby będą odpowiedzialne za uwiecznienie niepowtarzalnych uroczystości.

Sprawdź portfolio

Sprawdźmy fotografów działających w okolicy i zapytajmy ich o próbki zdjęć. Zapoznajmy się z ofertą i zwróćmy uwagę szerokość proponowanych usług. Nie zapomnijmy o zapytaniu o wolne terminy, najlepsi specjaliści mają zajęte terminy rok do przody.

Zanim podpiszemy umowę, należy wspólnie z fotografem obejrzeć porfolio i upewnić się, czy to na pewno jego zdjęcia (w życiu można spotkać różne przypadki).

Cena usług fotograficznych – sprawdź cennik

Dokładnie czytajmy cenniki, różnica z cen jest uzależniona od wielu czynników takich, jak ilość zdjęć, liczba fotografów na uroczystości, użycie grona, dodatkowe sesje zdjęciowe czy dostanie doręczony album czy tylko płyta ze zdjęciami czy zostaną udostępnione w chmurze.

Większość fotografów proponuje swoim klientom wiele pakietów, które są zróżnicowane ze względu na ilość zdjęć i materiałów dodatkowych. Nie bójmy się targować niejednokrotnie uda nam się uzyskać wyższy pakiet w cenie wyższego.

Zapytajmy o sprzęt

Już podczas pierwszej rozmowy powinniśmy zapytać o sprzęt jakim dysponuje fotograf. Naturalnym jest, że używając lepszego sprzętu możemy liczyć na lepszej jakości fotografie.

Zabezpiecz się umową

Umowa powinna chronić obie strony. Powinna być precyzyjna i odpowiadać na pytania, kto wykonuje zlecenie, komu i w jakim terminie. Powinna zawierać takie informację jak dokładne określenie co otrzymuje klient i za jaką cenę. Jeżeli została pobrana zaliczka zaznaczmy to i następnie określmy odpowiedzialność w przypadku źle wykonanej usługi czy zerwania umowy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *